Jak začít s orientačním běhemPomůcky pro začátečníky

Seznam piktogramů:

Seznam piktogramů používaných pro popisy kontrol najdete na: http://www.orientacnibeh.cz/ob/dokumenty/piktogramy_vytah.pdf

Nejpoužívanější mapové značky:


Inspirace při balení - možný seznam věcí na soustředění, tábor, apod.

Věci na běhání není vždy možnost je někde pořádně usušit, proto doporučuji mít věci na běhání 3x, boty na běhání 2x. Běháme za každého počasí, proto prosím, oblečení přizpůsobte počasí i aktuálnímu ročnímu období (pokud bude chladno, přidejte raději čepice, rukavice, větrovky, teplejší věci,…).

Oblečení:

Tričko s krátkým rukávem, tričko s dlouhým rukávem, tepláky nebo elasťáky (něco, co má dlouhé nohavice), běhací dres (dederon, kdo má), obuv ven (tenisky na běhání po lese) ponožky a spodní prádlo (dle počtu dní), oblečení pro pobyt v budově (nejlépe využitelné jako oblečení na běhaní v případě nouze), pyžamo, šátek, přezůvky, pláštěnku.

Ostatní potřeby:

Propisku, tužku, buzolu (kdo má), čip (kdo má), fixy nebo pastelky – stačí barvy černá, hnědá, zelená, modrá,žlutá, červená. Blok nebo sešit se čtverečkovaným papírem A5, izolepu, svírací špendlíky, mapník - sáček na mapu (průhledný , nešustivý, A4), pláštěnku, baterku, láhev s pitím, svačinu, menší batůžek, knížku na čtení, karty, menší cestovní hry apod. Nezapomeňte léky - pokud nějaké užíváte pravidelně.

Ubytování:

Dle aktuálních pokynů - spací pytel a karimatku.

Dětem věci, prosím, podepište a zabalte do 1 zavazadla.